Kam se poděl můj krásný portrét?!
Myslím, že dnes je
25. října 2014

Napsat na edik@bobrik.cz.
Přidat stránku k oblíbeným!

Všechny články346
3D obrázky z papíru1
Adresa/kontakt1
Adventní výzdoba8
Barvení rýže4
Batika5
Bobří šablonky5
Bobřík Píďa3
Bylinky11
Decoupage10
Doporučuji2
Drátkování4
Fotogalerie15
Grafiky Mgr. Tiché1
Hedvábí4
Jak zabalit dárek1
Kamínky2
Knihovnička148
Korálky5
Kůže2
Lýko2
Malba na sklo6
Modelování6
Mušličky1
Navlékání4
Papír5
Pedig1
Pro nejmenší3
Provázky ...3
Sádra6
Šifrátko1
Skládáme z papíru7
Slupovací barvy1
Slupovací barvy1
Svíčky7
Tipy a triky3
TwistArt3
Vánoce3
Velikonoce19
Vlna4
Zahrada - knihovnička25
Zdobíme textil1
Zvířátka2

Chceš-li se kamarádit, přidej na svoje stránky můj odkaz:

a pošli mi svoji ikonu.


Podobně zaměření
Naši přátelé


Pracuje na sytému:


Webdesign & software:
©2003 LASE

Obchod Kurzy Něco o mě Omlouvám se všem zájemcům o kurzy, ale současně se změnou zaměstnavatele jsem přišla i o prostory, kde bych kurzy mohla pořádat. Jakmile získám náhradní prostory, začneme zase tvořit.

Bylinky
Znalost přírody nám pomáhá pochopit naše okolí a náš svět. I z bylinek se dají vykouzlit nejrůznější věci - zkusíme připravit octy, oleje, vonné kytičky do čaje...

Pěstujeme bylinky
Pěstování bylinek je nenáročné na prostor - tedy u těch základních druhů...

Pomalu ale jistě začíná vítězit pěstování v malém - totiž na balkóně. Máme klasický panelákový - 80 x 180 cm, takže na sednutí a koukání na ptáčky to není - leda bych chtěla trénovat na pobyt v kufru.

A co se tam dá pěstovat? V rozích balkónu mám čtyři květináče - poměrně veliké. Do těch příjdou za týden rajčata - do dvou klasická balkónová, do jednoho rybízkové a v posledním budou zrát žlutá oválná. Mám už zkušenost, že klasická rajčata zmizí sama a ta zbývající se dají naložit do okurkového nálevu a schovat na zimní oslavy. Na jedné kratší straně je velký truhlík s třemi paprikami - čerstvé jsou výborné, jen dávám přednost těm ovocným. Na protější straně je truhlík upevněný ve výšce - dolů z něj přepadávají převislé jahody. Ty se bohužel musí kupovat každý rok nové, ale na mlsání čtyři rostlinky, obalené plody, bohatě stačí. Na čelní stěně se zubí tři menší truhlíky. Ve dvou už je řeřicha - ze začátku ji ořezávám kvůli listům, později budeme brát poupata a květy na chleba, a v tom prostředním je kopr. Na omáčku ho nebude, ale na okurkový salát s jogurtem nebo do lehkého dresinku se čerstvý kopr nedá ničím nahradit.

No a přímo u zdi - tam zatím není nic. A jestli to vyjde, tak tam bude můj sen - bylinková zahrádka. Potřebuji k tomu tři truhlíky, posazené pěkně nad sebe. Úplně dolů příjde pažitka - té nevadí, když bude občas ve stínu. Nad ni dám kadeřavou petržel. Roste rychleji, než naťová. Nebo tam dám kerblík - ten roste taky rychle a i když je trošku nasládlý, je velice jemný. Ještě výš přijdou květináče, postavené v truhlíku. A do nich? Meduňka, tymián, dobromysl a majoránka. Všechno tohle koření jsem se naučila používat tak, že je dávám do vaření až skoro na konec - má pak výraznější chuť.

No a zbývá už jen dodat, že všechny truhlíky jsou samozavlažovací - na našem balkóně, otočeném na jihovýchod, bych jinak vypěstovala leda tak pečené kuře:-)))

Autor: Edík
Vydáno: 25.08.2003
Vidělo:6567
Hodnotilo: 1787
Známka: 3
Vaše:1 2 3 4 5
Diskuze: 0

Další články
Pěstujeme bylinky 2.
Květinové obrázky
Sirupy
Zpracování bylinek
Bylinkové oleje a čaje
Octy
Sušení hub
Herbář
Druhy bylinek a něco k nim
Naše bylinky v tradiční čínské medicíně

©2001-2003 Bobřík Edík. Všechna práva vyhrazena.
A kdo tu něco obšlahne, tomu softwér upadne!