Kam se poděl můj krásný portrét?!
Myslím, že dnes je
1. listopadu 2014

Napsat na edik@bobrik.cz.
Přidat stránku k oblíbeným!

Všechny články346
3D obrázky z papíru1
Adresa/kontakt1
Adventní výzdoba8
Barvení rýže4
Batika5
Bobří šablonky5
Bobřík Píďa3
Bylinky11
Decoupage10
Doporučuji2
Drátkování4
Fotogalerie15
Grafiky Mgr. Tiché1
Hedvábí4
Jak zabalit dárek1
Kamínky2
Knihovnička148
Korálky5
Kůže2
Lýko2
Malba na sklo6
Modelování6
Mušličky1
Navlékání4
Papír5
Pedig1
Pro nejmenší3
Provázky ...3
Sádra6
Šifrátko1
Skládáme z papíru7
Slupovací barvy1
Slupovací barvy1
Svíčky7
Tipy a triky3
TwistArt3
Vánoce3
Velikonoce19
Vlna4
Zahrada - knihovnička25
Zdobíme textil1
Zvířátka2

Chceš-li se kamarádit, přidej na svoje stránky můj odkaz:

a pošli mi svoji ikonu.


Podobně zaměření
Naši přátelé


Pracuje na sytému:


Webdesign & software:
©2003 LASE

Obchod Kurzy Něco o mě Omlouvám se všem zájemcům o kurzy, ale současně se změnou zaměstnavatele jsem přišla i o prostory, kde bych kurzy mohla pořádat. Jakmile získám náhradní prostory, začneme zase tvořit.

Papír
Od výroby přes papírová přáníčka, základy vystřihování až po origami.

Něco o papíru
Povídání o tom, jak s papírem zacházet

Nejdůležitější je si vybrat správný druh papíru pro danou práci. Začneme tím, že si rozmyslíme, co má být výsledkem našeho snažení. Na skládanky z papíru použijeme papír jednostranně potištěný a ohebný, na balení dárků papír tužší a mezi papír řadíme i lepenku a vlnitou lepenku, kterou můžeme použít na rámečky a ozdoby.

Papír neskladujeme u topení a pokud ho máme v suché místnosti, je dobře ho nechat chvíli pod otevřeným oknem "sát" vlhkost. Suchý papír se láme a praská, není dostatečně pružný. Suchý papír nelze použít na složitější tvary a při skládání třeba masek spotřebujeme spoustu krycích barev, než spravíme všechna potrhaná místa.

Papír vystřihujeme, ale raději ho vyřezáváme a drobounké tvary se i vyrážejí ostrými razníky. Pokud chceme vystřihnout jemné díly, použijeme malé nůžky s ostrými hroty. Spousta skládanek se dá udělat bez vystřihování.

Lepení papíru – volíme lepidlo podle toho, co bude výsledkem – velká část věcí drží tvar bez slepování. Pro malé děti nebo začátečníky se prodává lepidlo v tyčince, které má po nanesení modrou barvu, na vzduchu ale vybledne. Dítě pak spolehlivě vidí, které plochy a jakým množstvím lepidla vlastně potřelo. Pro zkušenější je lepší lepidlo tekuté – Herkules. Dá se koupit ve větší lahvičce a nalít do lahvičky od nosních kapek, tu potom používáme na nanášení lepidla. Když to nejde jinak, dáme si kapku lepidla na papír a rozetřeme ji jiným papírem jako “špachtličkou”. Herkules můžeme použít i jinak – na zpevnění a barvení hotových výrobků. Lepidlo odlijeme do misky od jogurtu a přidáme krycí temperovou barvu. Štětcem ji nanášíme na plochu. Na některé výrobky – zvláště, máme-li dost času, vyplatí se uvařit bramborový škrob:

Nastrouháme oloupané brambory a přidáme k nim vodu (na 3 středně velké brambory 1/4 šálku). Kaši vylisujeme přes utěrku a necháme hodinu ustát. Sedlina na dně je škrob. Vezmeme stejné množství sedliny a vody a pomalu při nízké teplotě mícháme. Kaše se změní v lepidlo. Používáme ho hlavně na promáčení a tvarování papírových předmětů a masek .

Autor: Edík
Vydáno: 15.03.2003
Vidělo:6955
Hodnotilo: 1999
Známka: 2.99
Vaše:1 2 3 4 5
Diskuze: 0

Další články
Ruční výroba papíru
Do větru
Vytrháváme a lepíme
Přáníčka

©2001-2003 Bobřík Edík. Všechna práva vyhrazena.
A kdo tu něco obšlahne, tomu softwér upadne!