Kam se poděl můj krásný portrét?!
Myslím, že dnes je
25. října 2014

Napsat na edik@bobrik.cz.
Přidat stránku k oblíbeným!

Všechny články346
3D obrázky z papíru1
Adresa/kontakt1
Adventní výzdoba8
Barvení rýže4
Batika5
Bobří šablonky5
Bobřík Píďa3
Bylinky11
Decoupage10
Doporučuji2
Drátkování4
Fotogalerie15
Grafiky Mgr. Tiché1
Hedvábí4
Jak zabalit dárek1
Kamínky2
Knihovnička148
Korálky5
Kůže2
Lýko2
Malba na sklo6
Modelování6
Mušličky1
Navlékání4
Papír5
Pedig1
Pro nejmenší3
Provázky ...3
Sádra6
Šifrátko1
Skládáme z papíru7
Slupovací barvy1
Slupovací barvy1
Svíčky7
Tipy a triky3
TwistArt3
Vánoce3
Velikonoce19
Vlna4
Zahrada - knihovnička25
Zdobíme textil1
Zvířátka2

Chceš-li se kamarádit, přidej na svoje stránky můj odkaz:

a pošli mi svoji ikonu.


Podobně zaměření
Naši přátelé


Pracuje na sytému:


Webdesign & software:
©2003 LASE

Obchod Kurzy Něco o mě Omlouvám se všem zájemcům o kurzy, ale současně se změnou zaměstnavatele jsem přišla i o prostory, kde bych kurzy mohla pořádat. Jakmile získám náhradní prostory, začneme zase tvořit.

Papír
Od výroby přes papírová přáníčka, základy vystřihování až po origami.

Do větru
Ve větru se může hodit všelicos - od větrníků přes otáčivého hada až po draky.

Větrník Nejjednodušším výrobkem je větrník. Děláme ho z tvrdého papíru. Potřebujeme čtverec tvrdého papíru, tyčku, hřebík a dvě korálky. Podle obrázku papír nastříhneme a propíchneme rožky a střed. Pak navlečeme na hřebík korálku, větrník a další korálku nebo ještě před tím kolečko z podložky na psaní, aby se papír nedřel o hlavičku hřebíku. Pak už jen zarazíme hřebík do tyčky.

Proudění vzduchu využívá i jiná hračka - papírový had. Tohle hračku vyrobíme z papíru, ustřiženého do spirálky. Vevnitř necháme hadovi hlavu, ketro umístíme na špejli a spodek špejle umístíme do stojanu, zatíženého tak, aby se had nepřevracel. Nejlépe špejli přilepíme kouskem plastelíny (nebo někde sebereme půlku brambory). Když hada umístíme na topení, bude vzduch stoupat podél spirály a roztočí ho.

Větrné ryby jsou původem z Japonska. Tam se asi dělají odborněji, ale my vystačíme s následujícím postupem: vezmeme hedvábný papír, kroužek z lepenky a delší tyčku. Z hedvábného papíru uděláme jakýsi tunýlek, na konci se zalepeným krajem - rybím ocáskem. Přední okraj budeme udržovat otevřený pomocí kroužku z lepenky. Navlečeme kroužek s rybou na provázek - nejlépe ve třech bodech a zavěsíme rybu na tyčce do větru. Otvorem v čumáčku - kroužku se do ryby dostává vítr a nafukuje ji - je to ozdobná obdoba "větrných pytlů" okolo dálnic.

Draka viděl každý, ale ne každému drak létal. Nejlepší draci vlastně ani nepatří do návodů z papíru, protože se dělají z fólie, která je k dostání v modelářských prodejnách. My ale vystačíme s papírem - nejlepší je asi střihový papír - je dost pevný a přitom lehký. Podle nákresu draka namalujeme a necháme asi centimetr na všech stranách na založení. Pak spojíme lišty na kostru - v modelářských potřebách dostaneme koupit lehké a tenké lišty v ceně do 10Kč. Omotáme rožky kostry nití a nalepíme na kostru papír - záložky natáhneme přes nitě. Provaz na připoutání draka musíme protáhnout středem draka na jeho lícovou stranu a ze dvou rožků ho přivázat tak, aby se prostřední provázek mohl napnout. Ocasem, vytvořeným z papírových mašlí, dolaďujeme vyvážení. Nejjednodušší drak je asi šesticípá hvězda.

Autor: Edík
Vydáno: 15.03.2003
Vidělo:7914
Hodnotilo: 2135
Známka: 2.96
Vaše:1 2 3 4 5
Diskuze: 0

Další články
Ruční výroba papíru
Vytrháváme a lepíme
Přáníčka
Něco o papíru

©2001-2003 Bobřík Edík. Všechna práva vyhrazena.
A kdo tu něco obšlahne, tomu softwér upadne!