Kam se poděl můj krásný portrét?!
Myslím, že dnes je
1. listopadu 2014

Napsat na edik@bobrik.cz.
Přidat stránku k oblíbeným!

Všechny články346
3D obrázky z papíru1
Adresa/kontakt1
Adventní výzdoba8
Barvení rýže4
Batika5
Bobří šablonky5
Bobřík Píďa3
Bylinky11
Decoupage10
Doporučuji2
Drátkování4
Fotogalerie15
Grafiky Mgr. Tiché1
Hedvábí4
Jak zabalit dárek1
Kamínky2
Knihovnička148
Korálky5
Kůže2
Lýko2
Malba na sklo6
Modelování6
Mušličky1
Navlékání4
Papír5
Pedig1
Pro nejmenší3
Provázky ...3
Sádra6
Šifrátko1
Skládáme z papíru7
Slupovací barvy1
Slupovací barvy1
Svíčky7
Tipy a triky3
TwistArt3
Vánoce3
Velikonoce19
Vlna4
Zahrada - knihovnička25
Zdobíme textil1
Zvířátka2

Chceš-li se kamarádit, přidej na svoje stránky můj odkaz:

a pošli mi svoji ikonu.


Podobně zaměření
Naši přátelé


Pracuje na sytému:


Webdesign & software:
©2003 LASE

Obchod Kurzy Něco o mě Omlouvám se všem zájemcům o kurzy, ale současně se změnou zaměstnavatele jsem přišla i o prostory, kde bych kurzy mohla pořádat. Jakmile získám náhradní prostory, začneme zase tvořit.

Korálky
Tady je trošku problém s fotkami - před třemi lety jsem neměl možnost pořídit kvalitní fotografie a tak se omlovám - zatím tady bude to, co mám a postupně je budu nahrazovat lepšími.

Prostorové kytičky
S kouskem drátku můžeme udělat kytičku do vázy.

Poměnka Modrá kytička - tak tuhle v přírodě nenajdete, ale na procvičení na začátek se nám hodí. Nejprve si vezmeme vázací drátek a z něj kleštičkami nastříháme tolik kousků, kolik bude mít kytičky lístečků a ještě dva navíc. Každý bude dlouhý asi tak půl metru. Pak vezmeme do tlapek jeden drátek a navlíkneme na něj jeden modrý korálek. Dáme konce drátku k sobě a na oba navlékneme další modrý korálek. Kdo s námi zkoušel třebas krokodýlka, ví, že se tím udělal zámeček, aby nám další korálky nepadaly...Pak drátky zase oddělíme a navékáme obvod lístečku - já mám z každé strany 13 korálků. Po navlečení je zase spojíme jedním korálkem, navlečenou na oba drátky. Takových lístečků si připravíme příslušný počet (nejčastěji šest), a k tomu ještě budeme potřebovat prostředek - navlékneme tři žluté korálky a zamkneme je dvěmi, navlečenými na oba drátky.

Pak už jenom spojíme lístečky k sobě - navlékneme korálek na drátek z jednoho lístečku a na drátek z druhého lístečku, a takhle postupujeme pořád dokola, až je celý květ uzavřený. Do prostředka dáme nachystané žluté blizny a zmáčkneme je do kuličky. Stonek vyjde silný, ale protože kytičku budeme schovávat do zeleně nebo do nějaké vazby, není to až takový problém. Můžete také jednotlivé drátky sesříhnout tak, aby se postupně zeslaboval.

Vlčí mák Vlčí mák je dělaný trošku jinak. Základem je jenom řada korálků, navlečená na drátek a dole uzamčená černými korálky - do čtyř korálků jsem navlíkl oba drátky. Spojené jsou stejně, střed je udělaný z tmavě zelených průhledných korálků, ale černý vypadá také moc hezky.

Růžička Zlatá růžička vznikla kombinací obou předchozích metod. Na jeden lístek vezmeme dva asi metr dlouhé drátky a začneme tím, že na oba zároveň navlečeme asi 25 korálek. Pak na jeden z nich navlečeme 20 korálků, provlékneme jedním z protější strany. Teď máme řadu korálek, provlečenou jedním drátkem, pod nimi řadu korálků, provlečenou dvěmi drátky a podél nich jsou dva drátky směrem dolů. Na každý z těch, co zůstaly nevyužité, navlékneme jeden korálek. Přidáme k nim druhý drátek a na oba drátky navlečeme dva korálky. Totéž na druhé straně - jeden korálek na jeden drátek, pak spojit a dva korálky na oba...pak znovu dvacet na jeden drátek, přidat protější...a takhle pořád dokola. Nezapomeňte ubírat, aby se vám lísteček dole pěkně spojoval. Na konci dostanete pěkný zlatý lísteček, dost tvrdý na to, aby šel zavinout. No a pak už tvarujeme růžičku...jeden lísteček svineme úplně a ostatní (v počtu asi pěti) nabalujeme na něj. Stonek necháme dlouhý a buď jej stříkneme zlatým lakem, nebo se poptáme po zlatém lemu na sklo - je to tenká lepící páska...

Autor: Edík
Vydáno: 16.03.2003
Vidělo:10240
Hodnotilo: 2075
Známka: 2.99
Vaše:1 2 3 4 5
Diskuze: 2
Poslední:28.04.2004

Další články
Prostorová zvířátka
Navlékané kytičky
Náramky z korálek
Korálky na krk - tradičně i jinak

©2001-2003 Bobřík Edík. Všechna práva vyhrazena.
A kdo tu něco obšlahne, tomu softwér upadne!